5 روش برای مراقبت از پوست در هوا

5 روش آسان برای مراقبت از پوست در هوای آلوده و همچنین راه‌های محافظت از موها :

1. به طور منظم مو و پوست را تمیز کنید

برای مراقبت از پوست در هوای آلوده باید بلافاصله بعد از قرار گرفتن در معرض آلودگی صورت خود را به خوبی بشویید. همچنین موها را هم باید به خوبی تمیز کرده و بشویید. حتی اگر موهای خود را با کلاه یا روسری پوشانده باشید هم ممکن است در معرض هوای آلوده قرار گرفته باشند. برای تمیز کردن پوست صورت از یک پاک‌کننده‌ی ملایم استفاده کنید و به آرامی پوست خود را تمیز کنید. همچنین خوب است که برای موها از یک شامپوی بچه‌ی ملایم استفاده کنید و به آرامی آن‌ها را ماساژ دهید تا کاملا تمیز شوند.

۲. همیشه پوست و موها را مرطوب کنید

به صورت روزانه و در فواصل زمانی مشخص، همچنین بعد از هر بار شست‌وشو، یک لایه کرم مرطوب کننده و آبرسان به پوست خود بزنید. این یک لایه‌ی محافظتی مناسب برای جلوگیری از نفوذ ذرات آلودگی و آلاینده‌ها به پوست است. همچنین باید از یک نرم‌کننده‌ی ملایم برای محافظت از موها استفاده کنید تا جلوی رسیدن آلودگی هوا به بافت مو را بگیرد.

3. مصرف آنتی‌اکسیدان را زیاد کنید

در برنامه‌ی غذایی روزانه‌تان مقدار زیادی مواد حاوی آنتی‌اکسیدان بگنجانید. آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند تا حد زیادی اثرات مضر رادیکال‌های آزاد ناشی از آلودگی هوا را از بین ببرند. میوه‌ها، سبزیجات و چای سبز بهترین گزینه‌های برای اضافه کردن به رژیم غذایی روزانه هستند.

4 : هیدراته بمانید

در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. آبرسانی پوست و موی شما را سالم نگه می‌دارد و به فرآیند سم‌زدایی طبیعی بدن کمک می‌کند. با نوشیدن مقدار زیادی آب سالم در طول روز می‌توانید تاثیر آلاینده‌ها را به حداقل برسانید.

5. یک دستگاه تصفیه هوا بخرید

برای کاهش غلظت آلایند‌ه‌ها در محیط زندگی و محل کار خود بهتر است از یک دستگاه تصفیه هوای مناسب استفاده کنید. هوای تمیز داخل خانه و دفتر کار می‌تواند تاثیر مثبت قابل توجهی بر سلامت پوست و موی شما بگذارد.

مرور کلی :

با اضافه کردن این عادت‌های ساده به برنامه‌ی روزانه‌ی خود می‌توانید اثرات مخرب آلودگی هوا بر پوست و مو را به حداقل برسانید. این نکته را هرگز فراموش نکنید که کمی مراقبت می‌تواند تاثیرات مثبت بسیار بزرگی در مواجعه با چالش‌های محیطی داشته باشد و علاوه بر حفظ سلامتی، از زیبایی شما هم محافظت کند.